top of page
PHOTO-2020-09-28-14-53-15_edited.jpg

İÇİMDEKİ ÇOCUK BİLİNCİ

Seni Duyuyorum

İçimdeki çocuk ihtiyaçlarını alabildiyse, evin temeli sağlam demektir.  

Eğer, hata olduğunu düşünen, korkan, ürken, sıkılan, konuşamayan, özgür hissedemeyen, yetersiz hisseden, güvende hissetmeyen , hiç sınır bilmemiş, hiç sesi olmamış, bir çocuk varsa içimizde, o bilinç, temeli sağlam olmayan, depreme dayanıksız bir ev gibi bütün hayatımızı etkiliyor. her fırtına da temel sağlam değilse, ev çöküveriyor bizde kendimizi baştan inşa etmek zorunda kalıyoruz..

Çocuk tarafımızın karşılanmamış ihtiyaçlarını ona geri verdiğimizde, bize hediyeler ile geri gelir…

Hepimizin kişiliğimizin iki farklı yönü vardır: Yetişkin ve Çocuk. Bu iki parça birbirine bağlandığında ve birlikte çalıştığında, içinde bir bütünlük duygusu vardır. Bununla birlikte, bu iki parçanın bağlantısı kesildiğinde, yaralı, işlevsiz veya gelişmemiş olduğu için, içinde bir çatışma, boşluk ve yalnızlık hissi oluşur.

İçimizdeki çocuk hakkında net ve olumlu bir anlayışa sahip olmak çok önemlidir. Geleneksel olarak bizim kültürümüzde çocuklar, yetişkinlerden daha az önemli ve daha az bilgili olarak görülmüştür. Çocukken genellikle kendimizi güçsüz olarak deneyimledik, bu nedenle güçsüzlük ve önemsizlik kavramlarını çocuk olmakla özdeşleştiriyoruz. Buna ek olarak, bize sık sık "yaramaz " olduğumuz ve sorunların nedeni olduğumuz söylendiği için çocuk bilincimizi , ruhumuzu baş belası olarak düşünebiliriz. Çocuk olarak gerçekten değerli olmadığımız için, içimizdeki çocuğa değer vermek zor olabilir. Önemini göz ardı edebilir, böylece kendi içimizde sefaletimize neden olan bir kopukluk yaratarak çocukluk dönemimizde yaşadığımız, değersizlik halini, görülmeme, duyulmama, anlaşılamam halini yetişkin dönemlerimizde devam ettirebiliriz. Çocuğumuzu anlamak ve değer vermek, bütünleşmek yolunda, yolun yarısıdır....

İÇİMDEKİ ÇOCUK İLE BULUŞMA

Kutsal Kalbin huzurunda, 

Kutsal Yönlerin ve elementlerin bilgeliği ve merhameti ışığında, 

özümüzü hatırlamaya,

içimizdeki çocuk bilinci ile iletişime geçmeye,

karanlıkta, gölgede kalmış tarafımızı kalbin nuruna, merhametine taşımaya,

kadim ananeler ve dedeler kucağında ruhumuzu ve nurumuzu hatırlamaya niyet ettigimiz bu yolculuk herkes için.İçimdeki Çocuk


Bilincinin ihtiyaçlarını anlama, fark etme, onurlandırma, ifade etme, gücüne merkezine geri getirme, bize getireceği hediyelere kucak açma niyetiyle açılan şifalı bir buluşma.

Bu çevrimiçi buluşmada, 

  • Topraklanma, 

  • İçimizdeki çocuğu duyma, onurlandırma, İhtiyaçlarını anlama

  • Kalbimize taşıma

  • Öz Şefkat , öz sevgi kapasitemizi arttırma

                        

niyeti ile buluşuyoruz.

Yönlendirmeli Meditasyonlar

Kalbin Şifalı Alanına Uyanış

Kutsal anne ve Baba ile uyumlannma

Kendimize Ebeveyn Olabilme

Şifa Ritüeli

Program:

Tarih duyurulacaktır !

Katılım bedeli :


Sevgiyle.

Hu.

bottom of page